Dziecięce pasje

Tradycyjna zabawa

Jeśli myślimy o głównych rozrywkach XXI wieku, to ciężko jest nie przywołać w pamięci komputera, telewizora czy innych nowinek technologicznych. Co gorsza, typowo wirtualne aktywności zyskują rosnącą popularność wśród tych, którzy powinni ograniczać to jak najmocniej, czyli u dzieci. To właśnie w ich etapie życie prawidłowy rozwój, równowaga psychiczna jak i szeroki dostęp do świeżego powietrza, odgrywają kardynalną rolę. Zdesperowani rodzice niejednokrotnie popełniają największy z możliwych błędów, czyli uciekają się do nakazów, zakazów i systemu kar. By jednak skutecznie zachęcić dziecko do ostawienia ekranów należy sprawić by samo tego chciało i by decyzja nie była mu odgórnie narzucona. Z pomocą przyjść nam może szereg starych i tradycyjnych rozrywek. To one sukcesywnie dawały wytchnienie wielu pokoleniom, więc ich wpływ musi być niezaprzeczalny. Wśród nich znajdziemy oczywiście niezastąpione kolorowanki. Brzmi banalnie, ale zalety tej prostej książeczki są liczne i znaczące. Są to między innymi:

– rozwijanie kreatywności i artystycznego myślenia

– kojenie nerwów

– rozwój pracowitości i sumienności

Każda z tych cech ma wielki wpływ na prawidłowy rozwój naszych synów bądź córek. Dlatego też to właśnie kolorowanki mogą okazać się idealnym prezentem dla dziecka, które za mocno pochłonęło się w wirtualnym świecie komputerów, tabletów i nowoczesnych telefonów.

Dlaczego warto?

Poza zaletami wyżej wspomnianymi, które nie sposób jest obalić, ta prosta, tradycyjna forma rozrywki posiada inne plusy, które mogą mieć pozytywny wpływ na nabywcę. Cena graniczy z zerem, więc jest to atrakcja na dosłownie każdą kieszeń. Także dostępność jest w pełni zadowalająca, gdyż obiekt ten można znaleźć w każdym sklepie papierniczym a nierzadko również w supermarketach, których w obecnych czasach jest bez liku. Dlatego nabycie skromnego zeszyciku, w którym odnajdziemy ciekawe kolorowanki nie jest niczym wymagającym. W porównaniu do obecnie osławionych rodzajów spędzania wolnego czasu, ta mała acz ważna rzecz pomoże we właściwym rozwoju dziecka. Jego oczy, które ciągle się pogarszają pod wpływem mocnych błysków i świateł ekranów, mogą zyskać wytchnienie, gdy skupią się na równych liniach, konturach i doborze odpowiednich barw, z których powstawać zaczną kształty. Same obrazki także mogą zachęcać dziecko do pracy, gdyż więcej i więcej z nich prezentuje postaci i bohaterów z dobrze znanych im bajek. Nietrudno będzie natrafić na kolorowanki w tematyce „Kubusia Puchatka” bądź bohaterów z serii filmowej „Marvel”. To z pewnością ułatwi odbiór i uczyni ten drobny prezent jeszcze lepszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *